Państwowa Ochrona Przyrody Republiki Słowackiej Zarząd Jaskiń Słowackich
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Reakcje gości

Nazwa: newmann, Data: 10.08.2014 15:29:28

Dobry den, pisete ze spravujete vsetky jaskyne na Slovensku,no Stanisovsku jaskynu tu uvedenu nemate (poloha, info o nej,...).Preco?

Nazwa: web admin, Data: 11.08.2014 08:44:34

Dobrý deň, v zmysle štatútu a zriaďovacej listiny spravuje Štátna ochrana prírody SR prostredníctvom svojej zložky Správy slovenských jaskýň všetky jaskyne na Slovensku. Toto spravovanie je však primárne z odborného hľadiska ochrany prírody. Ostatné činnosti a konkrétne prevádzkovanie sprístupnených jaskýň zabezpečuje SSJ zatiaľ v 12 jaskyniach. Okrem toho sú niektoré jaskyne prevádzkované inými subjektmi, ako sa to môžete dočítať na našej stránke tu: http://www.ssj.sk/sk/ine-spristupnene-jaskyne aj s linkami na uvedené jaskyne. Tam si nájdete všetko potrebné na ich návštevu.

Nazwa: Stano, Data: 22.07.2014 12:09:36

Dobrý deň, chcel by som ísť do ľadovej jaskyne. Krajšia je Dobšinská alebo Demänovská?

Nazwa: web admin, Data: 22.07.2014 15:20:27

Dobrý deň, kladiete naozaj ťažkú otázku. Ak sa spýtate priamo správcov uvedených jaskýň, tak Vám každý povie, že jeho jaskyňa je najkrajšia - a bude to pravda. Ako vieme, krása je dosť subjektívna kategória a nechceli by sme tu uprednostňovať jednu našu jaskyňu pred inou. Môžeme snáď ako pomôcku spomenúť len pár faktov: Dobšinská ľadová jaskyňa má výrazne väčšie množstvo ľadu ako Demänovská ľadová jaskyňa, tá je však pestrejšia tým, že tu sú zastúpené aj nezaľadnené časti a má aj významnú historickú a paleontologickú zložku. Takže je to na Vás, k čomu viac inklinujete. Myslíme, že najlepšie by bolo, ak by ste navštívili obe naše sprístupnené ľadové jaskyne. Prajeme príjemné ochladenie.

Nazwa: jozok, Data: 19.07.2014 12:03:37

V Harmaneckej jask. som bol včera. Páčila sa mi samotná jaskyňa, ale aj jej vstupný areál (bufet, vstupná hala). Napr. s takým Gombasekom, kde je len jedna búdka sa to nedá porovnať! Takže chválim!

Nazwa: web admin, Data: 21.07.2014 08:07:39

Dobrý deň, ďakujeme za pochvalu Harmaneckej jaskyne. Jej areál sa podarilo rekonštruovať v relatívne nedávnej minulosti, keď všetko bolo akosi jednoduchšie. Žiaľ, v tej dobe sme z viacerých príčin nestihli obnoviť všetky vstupné areály jaskýň - Gombasecká jaskyňa je jedným z nich. Na tieto zásadné rekonštrukcie sme využívali najmä prostriedky fondov EÚ. Ich použitie na infraštruktúru v nasledujúcom plánovacom období však bude výrazne obmedzené až nemožné, takže vzhľadom k nášmu permanentne napätému rozpočtu ani perspektíva na obnovu zostávajúcich areálov nevyzerá najlepšie.

Nazwa: Vladmír, Data: 18.07.2014 20:05:55

Dobrý deň,mám len otázku ohľadne platby vstupného - nie je možné ho hradiť aj kultúrnymi poukazmi? Ďakujem

Nazwa: web admin, Data: 21.07.2014 08:04:35

Dobrý deň, kultúrne preukazy sa u nás na zaplatenie vstupného uplatniť nedajú - spadáme pod rezort Ministerstva životného prostredia a nie kultúry.

Nazwa: Veronika, Data: 17.07.2014 08:30:57

Dobrý den, je možný vstup s dítětem ve věku 4,5 roku? Děkuji.

Nazwa: web admin, Data: 17.07.2014 09:14:07

Dobrý deň, vstup s malým dieťaťom je samozrejme možný. Prosíme však návštevníkov, aby sa aj v takomto prípade snažili dodržať tempo prehliadky a pozitívne vplývali na svoje deti, aby sa návšteva jaskyne stala zážitkom pre celú skupinu návštevníkov.

Nazwa: majernik, Data: 16.07.2014 22:16:24

Dobra vecer,chceli by sme navstivit demänovsku jaskynu.Je vyklad aj v nemcine? Vopred dakujem za odpoved.

Nazwa: web admin, Data: 17.07.2014 08:22:12

Dobrý deň, sprievodné slovo pre návštevníkov poskytujeme vo viacerých rečiach, vrátane nemčiny, forma však závisí od aktuálneho stavu návštevnosti. Ak príde väčšia skupina návštevníkov a máme k dispozícii jazykový výklad v ich reči, bude im výklad poskytnutý formou technického zariadenia - ozvučenia s nahraným výkladom. Ak je skupinka malá, môže ísť - podľa aktuálneho stavu návštevnosti - buď samostatne alebo spolu s inou väčšou skupinou a výklad im bude náležite poskytnutý - ozvučením ak pôjde samostatne alebo vo forme tlačeného letáku ak pôjde s väčšou skupinou. V prípade, že máme sprievodcu hovoriaceho požadovanou rečou, nie je problém poskytnúť výklad v danej reči priamo sprievodcom na ktorejkoľvek prevádzke jaskyne.

Nazwa: Jozef, Data: 01.07.2014 23:22:40

Pekny den, zaujíma ma, ako je to s WC pri jaskyniach. nachádzajú sa niekde v blízkosti? Nikde túto informáciu nevidím, určite to zaujíma aj mnoho ďalších dôchodcov... ďakujem veľmi pekne za odpoved :)

Nazwa: web admin, Data: 17.07.2014 08:19:45

Dobrý deň, toalety máme k dispozícii pri všetkých našich jaskyniach, ich použitie je zdarma a návštevníci ich môžu využívať počas prevádzkovej doby jaskyne.

Nazwa: Zlata, Data: 25.06.2014 10:21:26

Dobrý den, chci se zeptat zda-li je nutná rezervace prohlídky dopředu např. Demanovské jeskyně svobody, Demanovské ledové jeskyně, Dobšinské ledové jeskyně. Může se stát, že přijedeme a budou už prohlídky obsazené či zarezervované?Plánujeme navštívit jeskyně v termínu od 23.-30.8. Děkuji

Nazwa: web admin, Data: 30.06.2014 07:40:21

Dobrý deň, súčasne odpovedáme aj pani Šárke, u nás rezervačný systém nie je oficiálne zavedený. Návštevníkov berieme tak, ako prichádzajú - ak sa však chcete uistiť, či bude jaskyňa daný deň a čas otvorená, je možno kontaktovať priamo danú jaskyňu cez kontaktný formulár, alebo jej email v príslušnej sekcii na našej stránke, prípadne telefonicky na číslo uvedené v kontaktoch na tom istom mieste. Ďakujeme za Váš záujem o jaskyne.

Nazwa: Monika, Data: 23.05.2014 17:46:00

Dobry den chcem sa opytat ktora z tych jaskyn je vhodna aj pre cloveka ztp..pri chodzi pouzivam vychadzkovu palicu a strasne rada by som navstivila napr. demanovsku ladovu jaskynu. Je vhodna aj pre mna? dakujem za odpoved.

Nazwa: web admin, Data: 26.05.2014 07:49:51

Dobrý deň, odpoveď na Vašu otázku je čiastočne zahrnutá v jednej z predošlých odpovední v sekcii Ohlasy návštevníkov. Tam sme sa pokúsili rozdeliť jaskyne do 3 kategórií z hľadiska náročnosti. Keďže každý človek je individuálny je ťažké dať univerzálnu odpoveď, zvlášť pri rôznych možných formách postihnutia. Pri výbere konkrétnej jaskyne by mal byť dobrým vodítkom aj detailná podstránka danej jaskyne na našom webe. Tam si napríklad pre Demänovskú ľadovú jaskyňu nájdete aj doplňujúce konkrétne informácie buď v texte, alebo vo forme piktogramov pod otváracími hodinami o vzdialenosti od parkoviska, prevýšenia od parkoviska aj počte schodov v jaskyni. Je teda na Vašom odhade, či si na danú jaskyňu trúfnete. Ak sa rozhodnete prísť, odporúčame radšej zvoliť čas mimo hlavných hodín návštevnosti - t.j. napr. prvý vstup ráno, prípadne mimo hlavnej turistickej sezóny, keď je menej ľudí na jeden vstup. Veríme, že sa rozhodnete správne a v každom prípade sme radi, že máte záujem o naše jaskyne.

Nazwa: Peter, Data: 30.04.2014 17:53:14

Dobrý deň, cez víkend sme s priateľkou chceli navštíviť Demänovskú jaskyňu slobody. Na parkovisku nás zaskočil vyberač parkovného, ktorý pýtal 5 € za auto. Pritom práve o druhej hodine končil, keďže práve začínal posledný vstup do jaskyne. Následne keď videl, že sa chceme otočiť, nechal nás sa prejsť, pretože už vedel že vstup nestihneme a podľa jeho slov tam nič iné nie je. Zavrel búdu a odišiel. Nezdá sa Vám cena 5€ za 1,5 hod parkovania na nestráženom parkovisku privysoká? Toľko nepýtajú ani v centre Bratislavy... Nás táto cena odradila na návštevu jaskyne na druhý deň...

Nazwa: web admin, Data: 30.04.2014 18:08:30

Dobrý deň, chápeme Vaše rozhorčenie nad výškou takéhoto parkovného. Žiaľ parkovné pri väčšine našich jaskýň je vec, ktorú nedokážeme ovplyvniť, pretože pozemky, na ktorých sú umiestnené parkoviská patria iným subjektom. Zostáva snáď len tlak verejnosti na tieto subjekty, aby aspoň rozlišovali dobu parkovania a podľa toho prispôsobili ceny, pretože ak ľudia nezaparkujú kvôli vysokej cene ani oni z toho nič nebudú mať. V niektorých prípadoch sa takáto situácia možno dá riešiť parkovaním na inom bližšom povolenom mieste a krátkou vychádzkou k jaskyni po turistickom chodníku. Ďakujeme za Váš záujem o jaskyne.

Nazwa: Lubka, Data: 24.04.2014 17:14:03

Dobrý deň, plánujem návštevu jaskyne Domica, cestu by som chcela realizovať na bicykli s väčšou batožinou. Máte k dispozícii priestor na uzamknutie batožiny a bicykla? Ďakujem!

Nazwa: web admin, Data: 30.04.2014 18:01:46

Sme radi, že jaskyne navštevujú aj cyklisti. Mnohé lokality v okolí našich sprístupnených jaskýň sú ideálne pre cyklotúry. Možnosti umiestnenia bicyklov v blízkosti areálov prevádzok jaskýň sú rôzne, pri každej prevádzke sa však bicykle dajú uzamknúť. Odporúčame kontaktovať jednotlivé jaskyne cez náš web a pokúsiť sa s nimi dohodnúť na možnosti ponechania bicyklov niekde v ich dohľade. Čo sa týka osobnej batožiny - tak tú je možno si uschovať zamknutú pri väčšine jaskýň počas návštevy jaskyne. Prajeme pekné výlety na bicykloch kombinované s návštevami našich jaskýň.

Nazwa: Alena, Data: 16.04.2014 13:31:11

Dobrý deň, prosím o info ak chcem 1 deň navštíviť Jaskynu Domicu aj Gombaseckú ako 4 členná rodina, je možnosť nejakej zľavy?

Nazwa: Odbor prevádzky jaskýň a obchodnej činnosti, Data: 24.04.2014 14:03:21

Zľavu pri návšteve viacerých jaskýň v jeden deň neposkytujeme. V minulosti sme skúšali formu kombinovanej vstupenky, ale neprinieslo to želaný efekt, preto v súčasnosti sú stanovené pre každú jaskyňu  individuálne ceny vstupného.

 

Nazwa: Mirka, Data: 31.03.2014 16:39:36

Dobrý deň, zaujímalo by ma či plánujete pridať aspoň jednu jaskyňu do zľavovej Gemer karty tak ako je to napr. v prípade jaskýň v Aggteleku. Píšem diplomovú tému na tému "Cestovný ruchu v Národnom parku Slovenský kras a možnosti jeho rozvoja" a zaujímalo by ma prečo sa na uvedenej zľavovej karte nenachádza ani jedna naša jaskyňa. Veľmi chválim za vzhľad a prehľadnosť novej stránky. Ďakujem za skorú odpoveď

Nazwa: Odbor prevádzky jaskýň a obchodnej činnosti, Data: 02.04.2014 09:15:07

Pekný deň Mirka, organizácia má vlastnú cenovú politiku vrátane systému poskytovania zliav, ktoré sú totožné pre všetkých 12 sprístupnených jaskýň a každého návštevníka (napr. bez ohľadu na to, či prišiel len navštíviť jaskyňu, alebo je ubytovaný v regióne a pod.)  Podobný projekt sme v minulom roku vyskúšali, nepriniesol očakávané výsledky. Pokiaľ by ste potrebovali podrobnejšie informácie obráťte sa na nás telefonicky alebo mailom (odbor prevádzky jaskýň a obchodnej činnosti)

Nazwa: Dana, Data: 21.03.2014 18:06:04

Chcem sa opýtať či prehliadku zvládne 2,5 ročné dieťa. Ďakujem za odpoveď. Inak, veľmi sa mi páči Vaša stránka...

Nazwa: web admin, Data: 24.03.2014 13:06:24

Dobrý deň,

ďakujeme za otázku a pochvalu stránky. Keďže ste neuviedli, ktorú jaskyňu máte na mysli, skúsime odpoveď zosumarizovať - to sa týka prístupu k jaskyni z parkoviska aj prehliadky samotnej jaskyne z hľadiska dĺžky a vertikálnej členitosti. Malé deti by mali zvládnuť bez problémov prvú kategóriu jaskýň.

Najmenej náročné jaskyne: Važecká jaskyňa, Bystrianska jaskyňa, Gombasecká jaskyňa, Driny (trochu ďalej od parkoviska)

Stredne náročné jaskyne: Ochtinská aragonitová jaskyňa (dlhý vstupný tunel so schodiskom), Domica, Jasovská jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa

Najviac náročné jaskyne: Harmanecká jaskyňa, Belianska jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody

V prípade nutnosti je možné si malé dieťa zobrať na ruky, avšak vo viacerých jaskyniach sú zúžené priestory a taký prenos by nemusel byť pohodlný. Podrobnejší popis prístupu a charakteristika prehliadky jaskyne sú uvedené vždy pri príslušnej jaskyni v časti "Prehliadková trasa".

Tešíme sa na Vašu návštevu v ktorejkoľvek zo sprístupnených jaskýň Slovenska.

Nazwa: Ria, Data: 03.03.2014 15:46:39

Dobrý deň, chceli sme v minulom roku navštíviť Harmaneckú jaskyňu, veľmi ma však prekvapilo, že parkovanie je možné len na spoplatnenom (ale nestráženom) parkovisku, kde navyše neplatíte parkovné ŠOP ale súkromnej firme!!!! Poprosím Vás koho to bol nápad a kde je možné preštudovať si uzatvorené zmluvy o prenájme parkovacích plôch prislúchajúcich k jednotlivým jaskyniam??? Podotýkam, že jaskyňu sme nakoniec iba kvôli príšerne predraženému parkovnému, ktoré by sme museli uhradiť, nenavštívili.

Nazwa: odbor prevádzky a obchodnej činnosti jaskýň, Data: 04.03.2014 15:58:54

Váš ohlas ako aj situácia nás nepotešila. Potvrdzujeme, že časť parkoviska pri Harmaneckej jaskyni je v letnom období (minulý rok júl a august) spoplatnená, avšak našou organizáciou, čo znamená, že príjmy z parkovného sú príjmami Štátnej ochrany prírody a nie súkromnej osoby ako uvádzate. Výška pre osobné motorové vozidlo bola stanovená 2,- € na deň. Názor na výšku  ceny nie je vždy rovnaký, no v tomto prípade nerozumieme o akej situácii hovoríte.  Podľa našich informácií susediaca reštaurácia parkovné nevyberá. Mrzí nás, ak 2,- € boli dôvodom nenavštíviť jaskyňu. Naša organizácia spravuje ešte parkovisko pri Ochtinskej aragonitovej jaskyni (majetok organizácie) za rovnakých podmienok. Ostatné parkoviská nie sú našim majetkom (vlastníkmi sú mestá a obce, prípadne súkromné osoby a pod.).

V prípade časti parkoviska pri Harmaneckej jaskyni máme uzavretú zmluvu (vrátane dodatkov) s Mestskými lesmi Banská Bystrica. Aktuálny dodatok (rok 2013) je  zverejnený v Centrálnom registri zmlúv.

Nazwa: Roman, Data: 27.02.2014 16:50:48

Ak sme na dovolenke si psíkom a chcela by sme navštíviť jaskyňu, boli by možné si ho zobrať si sebou dovnútra? Za odpoveď ďakujem!

Nazwa: web admin, Data: 28.02.2014 08:05:30

Dobrý deň,

žiaľ, hoci máme psíkov radi, nie je možné zobrať si ho na návštevu jaskyne. Nie všetky jeho reakcie sú pod kontrolou majiteľa a mohli by spôsobiť nepredvídateľné problémy nám aj ostatným návštevníkom. Nakoniec to neumožňuje ani zákon a návštevný poriadok jaskyne. Ak je psík cvičený, je možné ho priviazať niekde v blízkosti jaskyne tak, aby nerušil iných návštevníkov a vydať sa na prehliadku jaskyne bez neho, na čo Vás srdečne pozývame.

Nazwa: Monika, Data: 25.01.2014 16:14:59

Dobrý deň! Chcela by som sa spýtať, či poskytujete sprevádzanie a odborný výklad o jaskyniach aj pre jazykovo zmiešané skupiny, napr. nemecko-slovenské? Ako to potom prebieha? Je výklad tlmočený sprievodcom alebo profesionálnym tlmočníkom? Ďakujem za odpoveď.

Nazwa: odbor prevádzky a obchodnej činnosti jaskýň, Data: 27.01.2014 16:01:41

Dobrý deň, ďakujeme za dobrú otázku.

Organizovanie prehliadky vrátane druhu výkladu rieši správca jaskyne aktuálne podľa situácie na prevádzke na daný vstup. Jednotlivá prehliadka závisí od skladby návštevníkov. Pokiaľ sa nachádzajú v skupine návštevníci z viacerých krajín, nie je možné každému poskytnúť výklad v jeho preferovanom jazyku alebo samostatný vstup. Za vhodných podmienok to však nie je vylúčené, t. j.  napr. sprevádzanie v slovenskom jazyku doplnené o výklad prostredníctvom technickej nahrávky v inom jazyku, alebo tlmočenie zo strany jedného z návštevníkov pre svoju menšiu skupinu. V prípade, že sprievodca ovláda požadovanú reč, možný je po dohode s ním aj stručný výklad z jeho strany. Nesmie sa však narušiť plynulosť prevádzky, t.j. správca musí zabezpečiť organizovanie hlavných (vypísaných) vstupov. Vo vybraných jaskyniach sa v prípade menšej skupinky poskytujú aj tlačené sprievodné slová v niektorých hlavných svetových jazykoch, ktoré si môžu návštevníci sami prečítať.

Nazwa: Miriam, Data: 06.01.2014 16:49:36

Aký preukaz potrebuje dieťa do 15 rokov ak si chce uplatniť zľavu.

Nazwa: web admin, Data: 11.01.2014 07:59:01

Deti do 15 rokov nepotrebujú žiadny preukaz. Naši správcovia majú dobrý odhad a súčasne sa snažíme veriť našim návštevníkom pri udávaní veku ich detí. Tešíme sa na vašu návštevu aj s celou rodinou.

Nazwa: Patrik, Data: 04.12.2013 10:25:29

Preco su takmer vsetky jaskyne uzatovrene v decembri? Ved v tomto obdobi okrem prazdnin deti je tu mnoho navstevnikov so zahranicia, ktori by radi navstivili nase krasne jaskyne. (Co je taky problem spristupnit chodniky k jaskyniam?) Dakujem.

Nazwa: odbor prevádzky a obchodnej činnosti jaskýň, Data: 12.12.2013 13:56:03

Dôvodov zatvorenia jednotlivých  prevádzok jaskýň pre verejnosť počas zimného obdobia je viac. Niektoré z nich sú spoločné, niektoré sú špecifické pre konkrétnu jaskyňu. Dobu otvorenia každej jaskyne ohraničuje jej Návštevný poriadok vydávaný ako vyhláška, ktorá je zverejnená  na našej web stránke pri každej jaskyni. Zverejnením  vstupného poriadku sa tento stáva záväzným.    

Základnou povinnosťou  našej organizácie je predovšetkým ochrana prírody vrátane ochrany jaskýň.  Jaskyne sa môžu využívať len únosným spôsobom pričom je potrebné dbať aj na bezpečnosť osôb pohybujúcich sa v podzemí.  Jaskyne sú aj významnými zimoviskami netopierov, ktoré sú v tomto období vysoko citlivé na rušenie. Špecifické sú ľadové jaskyne, ktoré  nie sú v zimnom období  bezpečné a schodné a v ktorých prebieha intenzívne obnova ľadovej výplne.       

Dôležité je aj ekonomické hľadisko, technické opatrenia zabezpečovania prevádzky by boli finančne náročné a neúmerné k potenciálnym príjmom. Pri vybraných jaskyniach je základná nevyhnutná infraštruktúra v súčasnosti prispôsobená sezónnemu charakteru. Návštevnosť je silne závislá od cestovného ruchu v danom regióne, od obdobia v roku i od aktuálneho počasia.  

V zimnom období prebieha aj údržba jaskýň.  Časovo náročnejšie investičné aktivity, ktoré vylučujú prevádzkovanie jaskýň sa podľa možností situujú do tohto obdobia, aby sa v hlavnej-letnej turistickej sezóne jaskyne nemuseli pre verejnosť zatvárať.

Nazwa: Novák, Data: 20.11.2013 14:14:28

Pekná prehľadne spracovaná stránka. Uvažujem navštíviť jaskyňu za účelom fotenia. Jasné mi je že bez statívu, môžem použiť rádiovo odpaľované blesky? Pretože v návštevnom poriadku máte uvedené že zákaz používať svietidlá ktoré oslepujú návštevníkov. Napriek tomu je skvelé že je možnosť fotenia. Ďakujem.

Nazwa: odbor prevádzky jaskýň a obchodnej činnosti , Data: 26.11.2013 09:08:03

Na úvod si dovoľujeme Vám poďakovať za slová pochvaly na našu web stránku, ktorá prešla kompletnou zmenou a ktorej cieľom je zvýšenie kvality, operatívnosti a zavedenia nových prvkov k spokojnosti návštevníkov. Na jej úprave sa ešte stále pracuje.
Fotografovanie bez použitia statívu sa môže uskutočniť len počas prehliadky jaskyne, po zaplatení základného vstupného a stanoveného poplatku. Nesmie sa tým narušiť plynulosti prevádzky jaskyne, sprievodné slovo a rušiť ostatných návštevníkov. Použitím rádiovo odpaľovaných bleskov k  tejto situácii môže dôjsť.  Okrem toho tak ako správne uvádzate dochádza aj k oslepovaniu ostatných návštevníkov, čo je v rozpore s Návštevným poriadkom jaskýň.
Poskytnutie priestorov za účelom iných aktivít (vrátane fotografovania a filmovania), ktoré nie sú v rozpore s ochranou jaskyne sa uskutočňuje výnimočne, rieši sa individuálne, v niektorých prípadoch je povinná výnimka zo zákona o ochrane prírody a krajiny 543/2002 Z. z a je spoplatnené podľa druhu a rozsahu. V prípade záujmu o ďalšie informácie nás kontaktujte napr. prostredníctvom mailovej pošty. Ďakujeme za pochopenie.

Strony: 1 2 3 4 5
Aktualności

Demänovská jaskyňa slobody - veľký okruh mimo prevádzky / long tour closed

Vážení návštevníci, 

prevádzkovanie veľkého okruhu v Demänovskej jaskyni slobody je dočasne pozastavené kvôli prebiehajúcim rekonštrukčným prácam na priľahlých úsekoch jaskyne. Predpokladané znovuotvorenie je v druhej polovici roka 2024. Ospravedlňujeme sa za prípadné nepríjemnosti.

Dear visitors,

operation of the long tour in the Demänovska Cave of Liberty is temporarily suspended due to ongoing reconstruction work in adjacent cave parts. We assume reopening in the second half of the year 2024. We apologize for any inconvenience.

15. vedecká konferencia: "Výskum, využívanie a ochrana jaskýň" / 15th scientific conference "Research, utilization and protection of caves"

Konanie: 24.- 26. september 2024. Bližšie informácie o tomto podujatí nájdete na odkaze.

The conference will be held from September 24 to 26, 2024 in Liptovský Mikuláš. More on the link.

Odwiedzić jaskinię z małymi dziećmi

Dear visitors, due to increased visitation of parents with very small children (circa up to 3 - 4 years of age), we would like to kindly ask you to have a rucksack baby carrier with you for visiting the more demanding caves in given time. The most concerned are the following caves: Demänovská Cave of Liberty, Belianska Cave, Dobšinská Ice Cave, Demänovská Ice Cave, Harmanecká Cave. We also ask you to consider visiting the cave with your crying child, which could disturb the other visitors. Thank you for understanding and we wish you a nice experience.

Przewodniki po trasiach wycieczki do pobrania

Drodzy Odwiedzający, przewodniki po trasiach wycieczki w jaskiniach jest dostępny do pobrania.

Partner

Správa jeskyní České republikyInternational Year of Caves and KarstHabakukyZajo