Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Správa slovenských jaskýň
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Odborné podujatia

Každé dva roky od druhej polovice 90. rokov minulého storočia Správa slovenských jaskýň organizuje vedecké konferencie Výskum, využívanie a ochrana jaskýň. V rámci odborného programu sa prezentujú najmä najnovšie výsledky z výskumu, monitoringu a ochrany jaskýň na Slovensku, pričom viaceré z nich sú výsledkom medzinárodnej spolupráce.

Okrem pravidelných vedeckých konferencií Výskum využívanie a ochrana jaskýň Správa slovenských jaskýň organizuje domáce i medzinárodné odborné semináre, vedecké sympóziá, kolokviá alebo iné podujatia podobné zamerania.

Iné vedecké konferencie, sympóziá a podujatia

Iné vedecké konferencie, sympóziá a podujatia - zoznam zrealizovaných konferencií.

Viac ...

Výskum, využívanie a ochrana jaskýň

Výskum, využívanie a ochrana jaskýň - zoznam zrealizovaných konferencií.

Viac ...

Aktuálne konferencie

Aktuálne prebiehajúce konferencie alebo pripravované konferencie.

Viac ...
Aktuality

Plavba v jaskyni Domica mimo prevádzky.

24.07.2018 Vzhľadom k nepriaznivému stavu vody je okruh s plavbou v jaskyni Domica mimo prevádzky . V prevádzke je len okruh bez plavby.

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Vážení návštevníci, vzhľadom k zvýšenej návštevnosti rodičov s veľmi malými deťmi (asi do cca 1 - 4 rokov) Vás žiadame, aby ste pre prehliadky fyzicky náročnejších jaskýň mali k dispozícii ruksakové sedačky pre zvládnutie prehliadky v stanovenom čase. Týka sa to všetkých, ale najmä nasledovných jaskýň: Demänovská jaskyňa slobody, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa. Výnimkou je Brestovská jaskyňa kde je možný vstup deťom len od 6 rokov, nakoľko je to dané obtiažnosťou prehliadkovej trasy jaskyne. Takisto prosíme, aby ste zvážili návštevu s deťmi, ktoré by svojim plačom mohli rušiť ostatných návštevníkom. Ďakujeme za porozumenie a prajeme príjemnú návštevu.

Partner

Správa jeskyní České republikyHabakukyZajo