Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Správa slovenských jaskýň
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Integrovaný informačný a monitorovací systém jaskýň

Obdobie realizácie projektu: 2005 - 2007
Stav: realizované
Celkový rozpočet: 23 217 063,00 Sk
Zdroj: ERDF/ŠR, OPŽP, opatrenie 2.4
Anotácia: Cieľom projektu je prostredníctvom vytvorenia integrovaného informačného a monitorovacieho systému jaskýň pre Správu slovenských jaskýň zabezpečiť zvýšený štandard ochrany a manažmentu jaskýň, dosiahnuť zlepšenie efektívnosti rozhodovacích procesov pri operatívnych aj koncepčných úlohách zrýchlením prístupu k informáciám a zvýšením množstva, kvality a formy spracovania dostupných informácií. Projekt sa týka nesprístupnených aj sprístupnených jaskýň.
      INVESTÍCIA DO VAŠEJ BUDÚCNOSTI

 

Aktuality

Plavba v jaskyni Domica mimo prevádzky.

24.07.2018 Vzhľadom k nepriaznivému stavu vody je okruh s plavbou v jaskyni Domica mimo prevádzky . V prevádzke je len okruh bez plavby.

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Vážení návštevníci, vzhľadom k zvýšenej návštevnosti rodičov s veľmi malými deťmi (asi do cca 1 - 4 rokov) Vás žiadame, aby ste pre prehliadky fyzicky náročnejších jaskýň mali k dispozícii ruksakové sedačky pre zvládnutie prehliadky v stanovenom čase. Týka sa to všetkých, ale najmä nasledovných jaskýň: Demänovská jaskyňa slobody, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa. Výnimkou je Brestovská jaskyňa kde je možný vstup deťom len od 6 rokov, nakoľko je to dané obtiažnosťou prehliadkovej trasy jaskyne. Takisto prosíme, aby ste zvážili návštevu s deťmi, ktoré by svojim plačom mohli rušiť ostatných návštevníkom. Ďakujeme za porozumenie a prajeme príjemnú návštevu.

Partner

Správa jeskyní České republikyHabakukyZajo