Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Správa slovenských jaskýň
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Úpravy vstupu do Gombaseckej jaskyne

Obdobie realizácie projektu: 2006
Stav: realizované
Celkový rozpočet: 1 566 398,83 Sk
Zdroj: ERDF/ŠR, OPŽP, opatrenie 2.4
Anotácia: Cieľom projektu je zlepšenie stavu a rekonštrukcia časti základnej technickej infraštruktúry pri Gombaseckej jaskyni. Jedná sa o zlepšenie funkčného a priestorového využitia priestorov pred vstupom do jaskyne vybudovaním prístreškov pre návštevníkov, úpravou chodníka pred jaskyňou a výmenou vstupných dverí do jaskyne. V Gombaseckej jaskyni, dôjde tak ku skvalitneniu životného prostredia, zvýšeniu zabezpečenia jaskyne proti nežiadúcim vstupom do podzemia, ušetreniu finančných prostriedkov na údržbu a taktiež ku zvýšeniu estetickej kvality vstupných priestorov.
      INVESTÍCIA DO VAŠEJ BUDÚCNOSTI

 

Aktuality

Plavba v jaskyni Domica mimo prevádzky.

24.07.2018 Vzhľadom k nepriaznivému stavu vody je okruh s plavbou v jaskyni Domica mimo prevádzky . V prevádzke je len okruh bez plavby.

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Vážení návštevníci, vzhľadom k zvýšenej návštevnosti rodičov s veľmi malými deťmi (asi do cca 1 - 4 rokov) Vás žiadame, aby ste pre prehliadky fyzicky náročnejších jaskýň mali k dispozícii ruksakové sedačky pre zvládnutie prehliadky v stanovenom čase. Týka sa to všetkých, ale najmä nasledovných jaskýň: Demänovská jaskyňa slobody, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa. Výnimkou je Brestovská jaskyňa kde je možný vstup deťom len od 6 rokov, nakoľko je to dané obtiažnosťou prehliadkovej trasy jaskyne. Takisto prosíme, aby ste zvážili návštevu s deťmi, ktoré by svojim plačom mohli rušiť ostatných návštevníkom. Ďakujeme za porozumenie a prajeme príjemnú návštevu.

Partner

Správa jeskyní České republikyHabakukyZajo