Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Správa slovenských jaskýň
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Informačné a náučné centrum Domica

Obdobie realizácie projektu: 2004 - 2006
Stav: realizované
Celkový rozpočet: 2 918 480,00 Sk
Zdroj: ERDF/ŠR, OPŽP, opatrenie 2.4
Anotácia: Zvýšenie environmentálneho povedomia návštevníkov jaskyne Domica a národného parku Slovenský kras prostredníctvom vybudovaného informačného a náučného centra na území lokality Natura 2000. Budovanie pozitívneho vzťahu návštevníkov k prírodným a kultúrnym hodnotám. Vytvorenie možnosti hlbšieho spoznania vybraných krasových javov a procesov ako aj histórie jaskyne pomocou priestorových inštalácii a moderných multimediálnych aplikácií s pridanou estetickou hodnotou, umiestnených na povrchu, v areáli vstupnej budovy aj priamo v jaskyni. Rozšírenie ponuky služieb v rámci cestovného ruchu o environmentálne hodnotné informácie s cieľom zatraktívnenia lokality v nadregionálnom až medzinárodnom rozsahu.
      INVESTÍCIA DO VAŠEJ BUDÚCNOSTI

 

Aktuality

Plavba v jaskyni Domica mimo prevádzky.

24.07.2018 Vzhľadom k nepriaznivému stavu vody je okruh s plavbou v jaskyni Domica mimo prevádzky . V prevádzke je len okruh bez plavby.

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Vážení návštevníci, vzhľadom k zvýšenej návštevnosti rodičov s veľmi malými deťmi (asi do cca 1 - 4 rokov) Vás žiadame, aby ste pre prehliadky fyzicky náročnejších jaskýň mali k dispozícii ruksakové sedačky pre zvládnutie prehliadky v stanovenom čase. Týka sa to všetkých, ale najmä nasledovných jaskýň: Demänovská jaskyňa slobody, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa. Výnimkou je Brestovská jaskyňa kde je možný vstup deťom len od 6 rokov, nakoľko je to dané obtiažnosťou prehliadkovej trasy jaskyne. Takisto prosíme, aby ste zvážili návštevu s deťmi, ktoré by svojim plačom mohli rušiť ostatných návštevníkom. Ďakujeme za porozumenie a prajeme príjemnú návštevu.

Partner

Správa jeskyní České republikyHabakukyZajo