Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Správa slovenských jaskýň
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Rekonštrukcia prehliadkového chodníka v Dobšinskej ľadovej jaskyni

Obdobie realizácie projektu: 2004 - 2008
Stav: realizované
Celkový rozpočet: 15 000 000,00 Sk
Zdroj: ERDF/ŠR, OPŽP, opatrenie 2.4
Anotácia: Zlepšenie technických podmienok pre prevádzkovanie NPP Dobšinská ľadová jaskyňa ako náučnej lokality, zníženie potreby intervencií do prírodného prostredia jaskyne a zvýšenie bezpečnosti pohybu návštevníkov v jaskyni v súlade s požadovanými bezpečnostnými predpismi Štátnej banskej správy. Praktickým cieľom je výmena drevenej konštrukcie prehliadkového chodníka za konštrukciu z nehrdzavejúcej ocele a súčasná výmena elektroinštalácie v jaskyni prebiehajúca v trase prehliadkového chodníka.
      INVESTÍCIA DO VAŠEJ BUDÚCNOSTI

 

Aktuality

Plavba v jaskyni Domica mimo prevádzky.

24.07.2018 Vzhľadom k nepriaznivému stavu vody je okruh s plavbou v jaskyni Domica mimo prevádzky . V prevádzke je len okruh bez plavby.

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Vážení návštevníci, vzhľadom k zvýšenej návštevnosti rodičov s veľmi malými deťmi (asi do cca 1 - 4 rokov) Vás žiadame, aby ste pre prehliadky fyzicky náročnejších jaskýň mali k dispozícii ruksakové sedačky pre zvládnutie prehliadky v stanovenom čase. Týka sa to všetkých, ale najmä nasledovných jaskýň: Demänovská jaskyňa slobody, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa. Výnimkou je Brestovská jaskyňa kde je možný vstup deťom len od 6 rokov, nakoľko je to dané obtiažnosťou prehliadkovej trasy jaskyne. Takisto prosíme, aby ste zvážili návštevu s deťmi, ktoré by svojim plačom mohli rušiť ostatných návštevníkom. Ďakujeme za porozumenie a prajeme príjemnú návštevu.

Partner

Správa jeskyní České republikyHabakukyZajo