Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky Správa slovenských jaskýň
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Netopiere - tajomní obyvatelia jaskýň

Text: František Bernadovič

Autori fotografií: Archív SSJ (M. Eliáš), Archív SMOPaJ L. Mikuláš (B. Šroll), M. Andera, F. Bernadovič, Š. Danko, M. Dedko, J. Hlaváč, P. Holúbek, A. Lucinkiewicz, Š. Matis, I. Matocha, P. Mitter, SSF Švajčiarsko, M. Uhrin, P. Vaněk, J. Vrabec, J. Zelinka

Autori ilustrácií: Ing. Aristid Mošanský, CSc., Pavol Lakatoš

Recenzovali: Ing. Ján Obuch, RNDr. Marcel Uhrin

Vydala © Správa slovenských jaskýň v Liptovskom Mikuláši v Knižnom centre, Žilina

Redakčná úprava: Mgr. Bohuslav Kortman

Litografia: M&P, spol. s r. o., Žilina

Tlač: Tlačiarne BB, spol. s r. o., Banská Bystrica, ISBN 80-8064-094-7

Aktuality

Plavba v jaskyni Domica mimo prevádzky.

24.07.2018 Vzhľadom k nepriaznivému stavu vody je okruh s plavbou v jaskyni Domica mimo prevádzky . V prevádzke je len okruh bez plavby.

Návšteva jaskyne s malým dieťaťom

Vážení návštevníci, vzhľadom k zvýšenej návštevnosti rodičov s veľmi malými deťmi (asi do cca 1 - 4 rokov) Vás žiadame, aby ste pre prehliadky fyzicky náročnejších jaskýň mali k dispozícii ruksakové sedačky pre zvládnutie prehliadky v stanovenom čase. Týka sa to všetkých, ale najmä nasledovných jaskýň: Demänovská jaskyňa slobody, Belianska jaskyňa, Dobšinská ľadová jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Harmanecká jaskyňa. Výnimkou je Brestovská jaskyňa kde je možný vstup deťom len od 6 rokov, nakoľko je to dané obtiažnosťou prehliadkovej trasy jaskyne. Takisto prosíme, aby ste zvážili návštevu s deťmi, ktoré by svojim plačom mohli rušiť ostatných návštevníkom. Ďakujeme za porozumenie a prajeme príjemnú návštevu.

Partner

Správa jeskyní České republikyHabakukyZajo