State Nature Conservancy of the Slovak Republic Slovak Caves Administration
Štátna ochrana prírody
SlovenskyEnglishDeutschMagyarulPolski

Jaskyne opäť otvorené

Vážení návštevníci, tešíme sa, že pandemická situácia na Slovensku sa zlepšuje a sprístupnené jaskyne sú opäť otvorené. Mrzí nás ale, že pri Vašej návšteve budeme od Vás požadovať dodržiavanie aktuálne platných podmienok, ktoré musíme rešpektovať. Každé zvoľnenie opatrení, alebo zmeny v rámci COVID AUTOMATU, bezprostredne zverejníme na našej stránke a stretnete sa s nimi aj pri návšteve jaskyne.

Momentálne má návštevník, využívajúci služby prevádzky nasledovné podmienky:

Vstup a pobyt vo vonkajších aj vnútorných priestoroch prevádzky majú umožnený len osoby s prekrytými dýchacími cestami, v podzemí sa výnimky neakceptujú.                   

Správa slovenských jaskýň ako prevádzkovateľ je povinná uchovávať telefonický alebo emailový kontakt na návštevníkov po dobu dvoch týždňov od termínu návštevy a to na účely epidemiologického vyšetrovania. Prosíme Vás o jeho poskytnutie personálu jaskyne. Výnimkou sú sprístupnené jaskyne, ktoré sa nachádzajú v okresoch zaradených v rámci monitoringu v zelenej farbe. 

Prevádzková doba príslušnej jaskyne je daná v zmysle vstupného poriadku platného pre rok 2021. Tešíme sa na Vašu návštevu!

News

SHOW CAVES OPENED AGAIN

Dear visitors, our show caves are opened again from May 15, 2021 under the following restrictions: visitors must wear a face mask, disinfect hands and keep the required distance from each other. Details are stated in official country regulations and legislature.
The number of visitors per admission is reduced. Thanks for understanding.
We wish you a pleasant visit!

13. vedecká konferencia - Výskum, využívanie a ochrana jaskýň

Správa slovenských jaskýň pripravuje na jeseň v poradí už 13. vedeckú konferenciu "Výskum, využívanie a ochrana jaskýň", ktorá bude súčasne pripomenutím si 100. výročia objavenia Demänovskej jaskyne slobody, 140. výročím objavenia Belianskej jaskyne, 70. výročím objavenia Gombaseckej jaskyne, 150. výročím prvého speleoarcheologického výskumu v jaskyniach Slovenska a tiež vyzdvihnutím Medzinárodného roka jaskýň a krasu vyhláseného UIS - Medzinárodnou speleologickou úniou s podporou ISCA - Medzinárodnej asociácie sprístupnených jaskýň. Záujemcovia si môžu stiahnuť cirkulár a vyplniť online registračný formulár.

International Year of Caves and Karst

The Slovak Caves Administration as a member of the International Show Caves Association (ISCA) fully supports the initiative of the International Speleological Union (UIS) to declare the year 2021 the International Year of Caves and Karst. In spite of their occurrence, the benefits of caves and karst are not commonly known to many people on the planet. So the main goal „EXPLORE, UNDERSTAND and PROTECT“ is our task for this year 2021.

Underground boat trip in Domica Cave not available.

24.07.2018 Due to low yield of underground water the boat trip in Domica Cave is not available. The short tour is available.

Thank you for understanding

Cave visit with small children

Dear visitors, due to increased visitation of parents with very small children (circa up to 3 - 4 years of age), we would like to kindly ask you to have a rucksack baby carrier with you for visiting the more demanding caves in given time. This recommendation concerns all caves but the most concerned are the following ones: Demänovská Cave of Liberty, Belianska Cave, Dobšinská Ice Cave, Demänovská Ice Cave, Harmanecká Cave. We also ask you to consider visiting the cave with your crying child, which could disturb the other visitors. Thank you for understanding and we wish you a nice experience.

Partner

Správa jeskyní České republikyInternational Year of Caves and KarstHabakukyZajo